| anonim_4396 a întrebat:

Daca o persoana are nivel ridicat de colesterol inseamna ca e grasa? Pentru o persoana slaba sub limitele normalului este ok sa consume alimente care cresc nivelul de colesterol?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu neapărat. Colosterolul înseamnă nivelul de grăsimi depune prin vene/artere. Poți fi slab dar sa ai colesterolul ridicat