| Velea_Valy_1963 a întrebat:

Daca parintii au grupa sanguina a2 si b3, baiatul poate sa aiba grupa sanguina ab4?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Fatamuntilor a răspuns:

De regula ar trebui sa aiba grupa de sange a unui din parinti!
Poti afla grupa de sange (si RH)la orice laborator si nu te costa mai mult de 20 -30 de lei!