| Mary_Maryus_1995 a întrebat:

Daca slabesc o sa imi atarne pielea?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Depinde cat slabesti si prin ce metoda. Daca ai foarte multe kilograme in plus si slabesti brusc(e cazul celor cu obezitate morbida care isi fac bypass gastric) e foarte posibil sa ramai cu piele care atarna, dar daca slabesti sanatos, prin sport si alimentatie corecta, nu se intampla asa ceva.

| Anonymus314 a răspuns:

Doar daca slabesti in forta, ia-o incet, nu te grabi, nu-ti forta prea mult corpul si el o sa te "rasplateasca" in timp, mananca mai putin.

| MauiStatue a răspuns:

Iti va atarna pielea doar, daca slabesti numai cu o dieta drastica si intr-un timp foarte scurt (fiindca elasticitatea pielii nu va avea destul timp sa se refaca). Daca faci sport si ai o dieta sanatoasa, vei slabi frumos.

| BlackDarkAngel a răspuns:

Numai daca tii regim sau iei mediamente etc si faci efort sa slabesti infometandu-te. Mai bine fa 2-3 ore de exercitii, vei slabi si pielea nu va atarna! Sfatul meu. Si ia aer curat in fiecare zi.Sala de fitness etc

| NonEinstein a răspuns:

Daca slabesti brusc si nesanatos is toate sansele.

| cetateanuturmentatkrysty a răspuns:

Piele e foarte elastica cum iti explica ca oamenii din slabi ajung obezi si unu redevin slabi si nu le atirna(la cei batrini le atirna pentru ca pielea isi pierde elasticitatea)

| RobEarth a răspuns:

Daca faci miscare zi de zi si mananci sanatos, in cantitati mici, si de mai multe ori pe zi vei slabi. Asa am reusit eu. Apoi, dupa ce dai cateva kilograme bune jos respectand cerintele de mai sus, si apoi continui cu miscarea zilnica, nu-ti va atarna pielea, si chiar iti vei permite sa mananci mai orice, in timp. Sportul face minuni. Eu inca tin regim alimentar, dar facand miscare zilnic, imi permit si unele capricii din cand in cand. Rabdare si vointa, ai sa reusesti! happy

| Mary_Maryus_1995 explică:

Ce usurare laughing Mersi big grin

| SnmNitro a răspuns:

laughing Cu siguranta nu

| GodMode a răspuns:

happy Doar daca slabesti prin liposuctie, in rest nu, slabeste fara grija! big grin

| carolina1997 a răspuns:

Nu-ti fa grijicaci pina la 24 de ani daca slabesti pielea se stringe, nu timp de o saptamana dar se stringe