| Aldutssss31 a întrebat:

Dacă țin dieta pot mânca înghețata,atâta timp cât nu depășesc numarul de calorii? Adică azi am mâncat putin, dimineata un sandwich mic cu pâine neagra si 2 felii subtiri de brânză iar seara legume(roșii,ardei,ceapă, etc). Deci mai mult de 700 de calorii nu sunt.Iar înghețata are până în 200.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dupa dieta ce o sa manci?

| aXy99 a răspuns:

N-are nimic, dar vezi ca ai mancat mult prea putin. Ia mananca si niste ton sau pui cu legume ori salata.

| deeeaqq a răspuns:

Da, poți

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Sa nu o mananci prea aproape de celelalte mese. Ai mâncat destul de puțin. Este ok ceva dulce din cand in cand.

happy

| DanielPH a răspuns:

Poti manca orice! Atata timp cat nu-ti depasesti caloriile.
Apropo...mananci prea putine. Vei pierde si masa musculara si vei arata cam naspa, plus ca in curand nu vei mai slabi, ti se va adapta corpul la consumul asta mic de calorii. 200-300 de calorii in minus din necesarul zilnic(poti sa-l calculezi chiar si pe net). Asa slabesti sanatos. Incet, insa sanatos si sigur.
Iar ca un mic exemplu, aveam un amic ce manca un iaurt pe zi, intr-o luna a slabit vreo 5-6 kg, dar luna urmatoare a slabit cateva grame si dupa nici nu sesiza ca slabea. Si era cu burta, nu vreun bat.
Asadar., grija sporita!
Sanatate!