| AngelAndreea a întrebat:

Daca un baiat NU se masturbeaza si nici NU face dragoste/sex foarte mult timp( de exemplu : 40 - 45 de zile) ce i se poate intampla? Sa consideram ca acest baiat inainte se masturba la 3 zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Nu se intampla nimic, chiar e mai ok asa decat la 3 zile.
Daca se masturbeaza des, poate ajunge si la dependeta si poate avea si probleme in intimitate...

| doctorandus a răspuns:

Citez de pe http://www.ellenwhiteexposed.com/rom/criticc.htm

5) La bărbaţi, masturbarea sau sexul regulat este bun pentru prostată şi poate preveni blocajul dureros de prostată. Înmagazinarea de lichid seminal perioade lungi poate de asemenea provoca congestionarea prostatei care la rândul ei poate duce la dureri urinare şi ejaculatorii. Ejaculările regulate pot ajuta la prevenirea acestui caz, numit şi prostatită nonspecifică şi, din motive clare, ale „bolii marinarului" şi „bolii preotului".

| Duucu a răspuns:

Nu,absolut nimic.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Moare, in agonie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu se intampla absolut nimic, nu moare din asta.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă prietenul tău să te păcălească să faci sex cu el că altfel nu știu cu ce probleme te sperie laughing?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explodeaza boasele! laughing rolling on the floor

| Braunion a răspuns:

I se poate intampla sa faca sex cu AngelAndreea.

| figure a răspuns:

Daca este un tip echilibrat si este abstinent in mod voluntar, este totul in regula.

Daca se "masturbeaza mental" si are o atitudine dezechilibrata se poate confrunta cu probleme de natura fizica si psihica (incapacitate de a se concentra, deprimare, frustrari etc.).

Totusi, in 40-45 de zile nu ar trebui sa existe nici o problema serioasa.

| Danciu821 a răspuns:

Nu ie nimic