| traficanta a întrebat:

Daca vreau sa fac facultatea de medicina veterinara, la ce profil trebuie sa intru la liceu? Si ce materii trebuie sa stiu ceel mai bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

De preferat stiintele naturii iar ca materii de baza sa te axezi pe chimie, biologie si chiar fizica.In anul intai ai sa faci biochimie si biofizica, iar daca nu ai cunostintele de baza ti se vor parea foarte grele.

4 răspunsuri:
| andre999 a răspuns:

Trebuie sa te duci la stiintele naturii, dar poti foarte bine sa faci si mate-info la un liceu bun si iti vei capata cunostiintele de biologie si chimie si de aici. Cel mai bine trebuie sa stii zoologia ramura a biologiei si chimia organica. Succes.

| slam a răspuns:

Biologie-chimie
trebuie sa stii biologie

| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ a răspuns:

Daca vrei sa faci facultatea de medicina veterinara ar trebui sa stii cel mai bine biologie si chimie, si la liceu tot la bio - chimie ar trebui sa mergi.
Bafta! happy

| bluestar a răspuns:

La medicina veterinara se intra pe baza de dosar. deci poti merge la orice profil daca vrei sa ai o medie cat mai mare.