| teiuby0 a întrebat:

Dar lichidul acela care contine si spermatozoizi se elibereaza inainte de ejacuare nu ma inainte si oricum trebuie sa ai orgasm si u si partenerul sa ramai nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lichidul preejaculator care contine spermatozoizi se secreta permanent din momentul instalarii erectiei, adica imediat cum barbatul incepe sa se excite. Fara el penetrarea nu este posibila. Este suficienta penetrarea fara prezervativ ca sa existe risc de sarcina. Orgasmul femeii nu este necesar, sansa de sarcina fiind absolut egala in prezenta sau in absenta lui.

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Nu nu e vorba de orgasm femeia poate sa citeasca ziarul daca barbatul si-a dat drumu in ea gata sa facut reproducerea.Deci doar barbatul trebuie sa aiba orgasm femeia n-are niciun rol decat de a face copii

| anda2happy a răspuns:

Iar eu am facut o singura data si am ramas.deci nu merge pe principiul ca daca a mers un an mai merge ...stii tu cum e cu ulciorul. In alta ordinde de idei daca iti doresti un copil, trebuie sa tii cont de perioada fertila a femeii adica de ovulatie.

| Byonce99 a răspuns:

Pai normal ca o sa ramai insarcinata si o sa ai un copil.nu te speria poti faca avort.sau te protejezi cu un cocean in partea femeiasca.nu glumesc!

| teiuby0 explică:

Nu cred ca este chiar asa de simplu sa faci un copil la mine s-a intamplat dupa 2 ani sa rman si nu ne-am protejat