| MrrA a întrebat:

De 8 luni am limba incarcata si imi apare ca o pata rosie pe care nu sunt muguri gustativi tot timpul in aceeasi zona si anume zona dreapta cam pe mijloc in sus. Pata aceasta, e ca o eruptie sau ca o rana care se extinde, nu doare, o usoara senzatie de discomfort doar, apare in episoade recurente o data la 3 saptamani - o luna si un episod dureaza de la o saptamana la doua dupa care mugurii gustativi se refac, limba este incarcata.

Mentionez ca testul candida a iesit negativ, la fel pentru 2 streptococi ( nu le mai stiu numele ).
Azi am fost la ORL si mi-a zis ca am deviatie de sept, asta fiind cauza problemei limbii mele, si mi-a propus o operatie pentru indreptarea acestuia. Nu stiu ce sa fac, o sa mai consult un ORL-ist. http://imageshack.us/photo/my-images/23/130104232149.png / (poza cu limba - rana ajunge si la dimensiuni mai mari)

Mentionez ca totul a inceput la 5 zile dupa un contact sexual neprotejat, dar partenera mi-a aratat testele si nu avea nimic, testul sifilis a iesit negativ, testul hiv de asemenea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ema_2625 a răspuns:

Consulta un medic secialist! Nu e de gluma!