| Ofiintă a întrebat:

De cate ori ar trebui sa mananci intr-o zi?
Si l-a ce ore?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trei mese principale plus două gustări.
Dimineața (7-9), prânz (11-13) și seara (18-20), gustările (10-11 și 14-15).
Puțin și des.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De 3 ori pe zi.Si cam la aceleasi ore.

| emima a răspuns:

3 mese pricipale mic dejun pranz si cina si 2 secundare intre mic dejun si pranz si cealalta intre pranz si cina

| PetreConstanta a răspuns:

De 3 ori si nu dupa ora 19

| Simpluuu a răspuns:

De 3 ori
la 10
la 14
la 18
faunda plss

| Bia_8599 a răspuns:

3 mese principale, mic dejun, pranz si cina, si eventual gustari intre mese: fructe, iaurt etc. De exemplu orele 8 dimineata, 2 la amiaza si 7-8 seara...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De trei ori...la 10, la 14 si la 18 cel tarziu. Acum depinde si de timpul fiecaruia, nu prea poti respecta intru-totul aceste ore. In plus, orele astea mi le-a zis o matusa care e nutritionista. Funda, te rog? big grin

| thelordoftime a răspuns:

De 3 ori pe zi la 8 dimineata, 2 dupa amiaza si 8 seara (la inceput o sa fie greu dar dupa ce te obisnuiesti o sa fie mai bine )