| gabriellas a întrebat:

De cateva zile mi se bate ochiul. Nu este suparator, dar e deranjant. Sa fie oare lipsa de calciu si magneziu? Sau...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| clau44 a răspuns:

Vitamina E şi calciu! Eu am baut 3 iaurturi mici (aseară), iar dimineaţa la 3 de abia am mai putut deschide ochiul (trebuia sa merg sa pornesc curentul si aparatele din sectie), dar nu mi se mai zbate aşa de tare! Fii atentă la curent, ca la ochi se simte prima dată şi se poate face o pareza faciala!

10 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Magne B6! Citeste prospectul!

| clau44 a răspuns:

şi eu am aceaşi problemă o să trimit un email la un medic şi îţi spun! În popr se spune că dacă ţi se zbate ochiul drept îţi aduce bucurie, noroc, naştere, ceva frumos!
lăsând gluma la o parte o să-ţi spun ce mi-a zis mie medicul (şi mie de la ora 21 - 22 a început să mi se zbată, şi nu se mai opreşte) eu ştiu că am lipsă de Vitamina E! aştept răspunsul medicului şi îţi spun!

| LuS[z] a răspuns:

probabil e un tic sau ochiul e deranjat de ceva.incearca sa vorbesti cu cineva care e mai bine informat in domeniul asta medical

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate pentru ca acelasi lucru il patesc si eu si am inceput o cura de calciu si magneziu intravenos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa dea domnu sa fie de bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi s-a zbatut 2 luni in continuu, ma cam deranja cateodata, dar apoi am intalnit o fata, si dupa ce ne-am sarutat prima data nu mi s-a mai zbatutwinkingvb serios, nu la caterinca, mi s-a mai intamplat apoi o singura data, si tot asa. Poate vi se intampla si voua ceva frumoswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Mie, mereu cand mi s-a zbatut ochiul mult timp, am avut parte de bani multi / bucurie / fericire. Daca ai si tu parte de asa ceva, te rog sa ne spui si nouawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cinci zile si mie m-i se zbate sin incaca nu s-a intamplat nimic de bine. probabil e lipsa de calciu, vitamina e si magneziu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza calciului ai o lipsa de calciu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie de vreo 3-4 zile. Deja ma enerveaza.laughing
Sper sa nu fie ceva neinregula. Ochiu stang apropo.thinking
Chiar nimeni nu stie nimic, ce sa fie?