| uniculunic a întrebat:

De ce daca sparg cosurile iese sange inchis la culoare si de ce se coaguleaza greu?(dupa ce iese cosul alb iese apa si sange rosu inchis chiar spre negru)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fă un test de coagulare-sângerare să vezi ce se întâmplă.
Sângele închis este neoxigenat, vine din venă.
La mulți ani!
Pa, pa.

| Empathizer a răspuns:

E un lucru normal. Sangele inchis la culoare este sange venos.