| Natsuki a întrebat:

De ce dupa ce fac dus imi apar pete rosi pe corp fara a ma scarpina sau sterge cu prosopul,in timp ce na clatesc le observ,iar dupa cateva minute dispar, ce poate fi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca e iritata pielea de la temperatura apei, incearca sa te speli cu apa ceva mai rece si vezi daca mai apar.

| danutzu96 a răspuns:

Si eu patesc treaba asta. De la apa calda cred ca este, de fiecare data cand fac dus fierbinte imi apar acele pete rosii sau se inrosesc portiuni din piele.

| AlexCristi97 a răspuns:

Vara cand e foarte cald, nu iti apar? Poate fi alergie la caldura. Daca iti apar doar la dus, poate e de la gelul de dus. Incearca sa te speli cu ceva natural sau doar cu apa sa vezi daca iti reactioneaza la fel corpul.

| Saltbae a răspuns:

O fi vreo reacție alergică la săpun/gel de dus sau din cauza apei calde. Dacă nu te deranjează in vreun fel și dispar singure, nu cred ca sunt o problema.

| Cotiuga_Maria_1991 a răspuns:

Posibil sa te inrosesti de la apa fierbinte.E recomandat sa faci baie cu apa calduta spre rece, pentru ca apa fierbinte te deshidrateaza.