| PAOOL13 a întrebat:

De ce ma doare capul?
De exemplu cand il misc sus jos simt ceva in zona creierului. Nu stiu ce am.
Sau cand ma intind.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GeorgeBerbec a răspuns:

Daca te-ai lovit de multe ori pot fii ori chiaguri de sange/tumora/sa ai cucuie. Incearca sa iei o pastila de cap gen nurofen, algocalmin sau paracetamol. Daca nu trece ar trebui sa te duci la doctor. Sau poate nu ti se oxigeneaza bine creierul, de exemplu eu care am deviatie de sept de multe ori ma doare capul de la ea. Cel mai sigur de duci la doctor. Niste useri de TPU nu o sa stie sa iti zica exact din 2 motive: 1.Nu suntem doctori si 2. Nu avem suficiente informatii. Insanatosire Grabnica!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil oboseala excesiva!
Un somn bun de 8-9 ore te-ar pune pe picioare, dar culcarea trebuie sa fie nu mai tarziu de ora 10 seara!