| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Bună TPU.De ceva timp ma confrunt cu o problema...ma doare pe partea stanga a creierului, parca simt ceva acolo.Cand imi misc capul brusc ma doare foarte tare si ma ia ameteala, mereu cand vorbesc ma doare si mai rau, ...nu pot sa mai suport.Ce ziceti ca as avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Dacă te doare acolo nu înseamnă neapărat ca de acolo a și pornit durerea sau este localizata inflamația. O problema medicala este atunci când afecțiunea se accentuează înloc sa evolueze, persista și devine deranjanta sau apare din senin. Discuta cu medicul generalist al tău! El te cunoaște și te poate consulta și stabili terapia sau setul de analize pe care îl poți face. Numai bine!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Durerile de cap poate avea diverse cauze, de la o simpla indigestie, pana la probleme majore precum cancerul.
Ametelile, durerile de cap si migrenele mai sunt date de lipsa somnului, oboseala excesiva, vorbit mult la telefon, de probleme neurologice sau privarea de somn.
Daca nu se corecteaza problema, se poate ajunge la lesinuri sau cazuri grave de imbolnavire, ajuns in spital samd.

| unicorn342b a răspuns:

Am patit si eu exact ca si tine.e de la oboseala, trebuie sa iesi mai mult pe afara, sa iei aer curat, si sa mananci fructe si legume.eu asa am facut dar, daca nu te ajuta, consulta un doctor...

| CostelMD a răspuns:

Si eu candva ceva de genu dar, era din cauza curentului..la tine pare ceva mai grav.Eu iti recomand sa mergi la doctor mai bine.Sanatate