| whatisthis19 a întrebat:

De ce oamenii fumează?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
35 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Vicii unii fumeaza pe sistem nervos zicand "am nevoie de o tigara ca sa ma calmez" s-au de la prea multa munca "gata ajunge hai baieti la o pauza de tigara" iar unii din prostie ca s-au luat dupa altii anturajul.

Nu fi prost caci e un simptom periculos ex: https://www.youtube.com/watch?v=_ImqOoowsyo

| 70gabriela70 a răspuns:

Fiindca asa vor.

| mastadont a răspuns:

Pentru că fără vicii am fi doar niște roboți. Fiecare are câte un viciu cât de mic doar că unele sunt mai dăunătoare decât altele. Prefer țigările în loc de alcool pentru că alcoolul este mult mai periculos și te împinge să faci tot felul de lucruri tâmpite. O dată ce ai devenit dependent de alcool e foarte greu să scapi pentru că intervin simptome de sevraj cum ar fi tremurat, grețuri, delir, etc.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu, pentru ca e un pic de gust placut, daca las mult timp de la o tigara la alta (minim o saptamana).
Aia care zic ca sunt dependenti, ca nu merge cafeaua fara tigara... Nu stiu ce au in cap, probabil nu au facut cunostinta cu adevaratele placeri ale vietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, sunt fumător și mi-e greu să le las deși sunt de acord că nu sunt bune, deși în zilele noastre e mai "cool" și elegant să nu fii fumător, sunt atât de multe lucruri care-ți pot satisface pofta de a trăi.