| relativsausigur a întrebat:

De ce persoanele cu probleme psihice se izoleaza fata de restul lumii?
De ce exista trasatura aceasta ca si simptom, sau e neaparat sa fie un simptom de boala psihica daca o persoana e izolata / introvertita de fel?
Daca aceasta izolare se bazeaza pe realitate, de exemplu mergand si pe maturizare - experiente, ai invatat cam cum sunt oamenii, stii ca fiecare in parte e egoist - narcisist si n-au nimic de oferit celor din jur, ba chiar tot timpul cand legi o prietenie cu cineva se ajunge intr-un timp scurt sau mai lung la faze nasoale in care persoana incearca sa " te injunghie pe la spate ", insa acesta este un aspect real, nu cred ca cineva se izoleaza asa pentru o nimic toata si nici nu cred ca toata lumea ar trebui sa fie sociabila si sa se forteze la asta chiar daca a muscat-o de o gramada de ori cu oamenii si " s-a lecuit ".
Voi ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pentru ca sunt epuizate psihic, nu au energie sa socializeze

31 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu toti mizantropi sunt persoane cu probleme psihice, nu are nici o legatura una cu alta