| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Ce tatuaj mi-ati recomanda, pentru prima data? Sunt o persoana introvertita, cu toate acestea, sunt destul de sociabila si deschisa cu oamenii, sunt fascinata de zodiac, de Univers, de spiritualitate, de psihologie si ador pisicile si masinile(mai nou). Si in ce zona as avea sanse sa nu ma doara prea tare? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| MrAM a răspuns:

Https://images.app.goo.gl/wXmJqPVcqifZxeqf8

Poate ceva de genu pentru inceput. De durut in general ce am observat pe zona din spate a corpului doare mai tare, gambe, fese, spate, zona tricepsului, gat dar si incheieturi. Iti sugerezi sa meditezi la ce crezi ca iti place si sa vii tu cu o idee originala de tatuaj sau cel putin sa stii sa-l explici tatuatorului. Nu mai da importanța la ce zice lumea, ei de critica cu sau fara tatuaj in mare parte. Eu nu sunt adeptul tatuajelor pe gat, fața, scalp si de la incheieturi in jos. (Parere persoanala). Numai bine!

21 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu un tatuaj vei fi "stampilata" toata viata.
Ce vei spune copiilor si nepotilor, cand te vor intreba "unde ai facut trotuarul"?

| SpoiledBrat a răspuns (pentru Bula):

Ia zi ne tu acum de ce judeci oamenii doar pentru ca au tatuaje, ești tu colt de rai cumva

| Holiday a răspuns (pentru Bula):

Ce treaba are trotuarul cu tatuajul?! Sau de ce crezi ca ar avea copii, sau nepoti, atat de retardati incat sa faca astfel de asocieri fara nicio logica?!

| Davidutzz a răspuns (pentru Bula):

Se poate acoperi cu laser

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru SpoiledBrat):

Nu trebuie să fii "colț de rai" pentru a avertiza pe cineva împotriva unei decizii proaste și este extraordinar de stupid să crezi asta.

| Bula a răspuns (pentru Holiday):

Cauta in DEX, ce inseamna "sa faci trotuarul"!

| Bula a răspuns (pentru SpoiledBrat):

Nici eu, nici altcineva din familie sau prietenii nu ne-am facut tatuaje, tocmai din considerentul aratat de mine, anterior.

| Holiday a răspuns (pentru Bula):

Lasa ca stiu ce inseamna asta. Tocmai de aia zic, de unde legatura intre tatuaj si prostitutie!? Nino, nino!

| Bula a răspuns (pentru Holiday):

Fiecare prost ituata are tatuaj.

| Holiday a răspuns (pentru Bula):

La cate prostituate ai fost, de stii ca au toate? Eu iti spun din experienta ca nu au toate. In plus, exista zeci, sau chiar sute de milioane de oameni care nu-s prostituate, dar au tatuaj/e.

| Bula a răspuns (pentru Holiday):

Sunt, nu zic nu.

| Simpatic a răspuns:

Ca femeie sincer nu iti recomand sa iti faci tatuaj din mai multe puncte de vedere, din punctul meu un tatuaj la o femeie este turn off, alea care isi fac pe maini de sus pana jos mana sunt bolnave, este dezgustator!
eu sunt barbat am si tatuaj sau mai multe happy, dar cum spunea si @bula, exista conceptii in societatea romaneasca si esti catalogata ca si tarfa gen, iar ca barbat puscarias daca ai tatuaje la vedere, asta e lumea nu eu am inventat aceste concepte si conceptii

Plus ca sunt foarte multi aroganti si melteni de astia care isi etaleaza figurile de parca sperie pe cineva ca sunt ei tatuati, la acei fraieri >> astia alde metoda lover boy, la proxenenti ma refer daca sunteti si pe aici prezenti la VOI ma refer gusterilor

Deci e pacat ca om cinstit sa te identifici in fata majoritatii lumii cu gunoaiele societatii adica>> cu proxeneti, tarfe si cocalari plini de harfe

Alegerea iti apartine insa!

| Holiday a răspuns:

O pisica.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu ți-aș recomanda un tatuaj dacă nu știi din start ce vrei.
Ceva care îți este sugerat de un străin nu va fi ceva care să îți placă pentru toată viața, ci doar un moft trecător.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un tatuaj trebuie să-l faci cu toată inima și sa nu regreți Niciodată că l-ai făcut și sa fi măndru că-l porți și îl ai un tatuaj trebuie făcut pe viață și să-l păstrezi pe viață.

| ALM2000RO a răspuns:

Recomand o stea căzătoare (cometă) tatuată pe spate happy
Sau reprezentarea zodiei în care te-ai născut tatuată tot pe spate happy

Răspuns utilizator avertizat
| ArchangelElohim a răspuns:

Iti recomand sa iti desenezi un tatuaj chiar tu, sau macar o schita de tatuaj daca nu ai talent la desen, astfel nu te vei plictisi niciodata de el stiind ca 1: inseamna ceva pentru tine si 2: l-ai schitat sau s-a desenat dupa o idee de-a ta

| Catennacio87 a răspuns:

Sfat: Daca nu stii ce tatuaj sa iti faci mai bine nu iti faci, mai bine stai cumintica.