| MiSk a întrebat:

De la un timp imi ies cosuri mari pe fata, adica vreau sa spun ca sunt umflate si nu le pot sparge sau ceva de genu si daca le ating ma dor, mi se inrosesc si mi se umfla si mai tare sad. Ce as putea face? Inafara de mersul la dermatolog.Ms!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Vezi aici cateva sfaturi care iti vor fi utile http://www.i-medic.ro/blog/pentru-adolescenti-acneea-de-ce-ne-apar-cosuri

| mona a răspuns:

Nu ai ce face dacat sa astepti sa treaca de la sine, bine ca ai putea sa ti iei ceva alifie pentru cosuri dar nu te va ajuta prea mult, deci tot ar fi mai bine sa mergi la dermatolog

| NoNameJunior a răspuns:

Iti spun tie si le spun si tuturor fetelor cu problema asta:ia o felie de lamaie si pune-o pe fata.las-o 10-15 minte.repeta aceasta operatiune 4-5 zile.dar daca ai multe, fa acest lucru o saptamana.natural si gratis! super!