| cucu a întrebat:

De o lunga perioada de timp sunt certat foarte tare cu mos ene si am mari probleme cu somnul.
in ultima perioada nu mai pot dormii aproape deloc. stau cate 40-50 de ore treaz si apoi nu pot dormii mai mult de cateva ore.
faza si mai nasoala este ca lucrez in cazino si meseria aceasta imi cere atentie la maxim ...va dati seama ca nu ma pot concentra mai deloc asupra meseriei ...si o cam fac lata.
si inca o chestie nasoala este ca sunt in africa mai exact in maroc... daca eram acasa ma duceam la un doctor si poate rezolvam problema...
stie cineva ce as putea sa fac in privinta asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Iti recomand un ceai caldut, baut seara cu o jumatate de ora inainte de culcare, din sunatoare, tei si menta facut sub forma de infuzie sau decoct si indulcit cu miere. Aceste trei plante sunt recunoscute pentru proprietatile lor calmante, pentru inlaturarea starilor de agitatie şi pentru a adormi cat mai rapid.

| luna a răspuns:

Ai putea sa elimini ceaiurile (contine teina), cafeaua, alcoolul. Fa-ti un program de alergare dimineata si eventual dupa amiaza. Evita dusurile. Iar o baie calda in cada pe langa faptul ca e relaxant iti vine si somnul.

| dispe a răspuns:

Inteleg ca nu reusesti sa dormi si nici nu esti in Romania. Habar nu am ce ceaiuri au pe acolo asa ca merita sa incerci o baie cu apa calda in care picuri uleiuri parfumate si un pahar cu lapte si o lingura de miere inainte de culcare.Mult noroc si nu te panica!

| VlyCas a răspuns:

Ceva ce sa te sperie: daca nu dormi 10 zile, a 11 moristraight face

vb serios dovedit clinic, stiintific... obligate sa dormi cai grava traba cu somnusad

| mon@29 a răspuns:

Nu stiu daca gasesty acolo dar eu iti spun totusi.bea ceai de sunatoare si ala te linisteste foarte mult si poti dormi.mult norc si somn usorlaughing

| SnicK a răspuns:

Incearca sa te relaxezi... poate te-am ajutat.
Linisteste-te...cand vrei sa dormi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da esti un prost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cauta sub saltea eu asa am facut si a mers.

| cucu explică:

Merci tuturor dar ar mai fii ceva ...programul meu saptamanal este in scadere dei este cam asa 00, 22, 22, 20, 16 sau 00 22 16, sau 00 00 22 22 16, iar din pcate apartamentulunde locuies nu are cada ...deci numai sushul il pot folosii. cu cafeaua daca nu beau nu mai pot muncii si asta este naspa, de calmat nu prea ai cum sa te calmezi, esti intr`otzara musulmana plina de oameni prosti te minunezi zide zi de ceea e vezi pe strazi. sunt mii de kilometrii departare de casa. si nu`mai mai ramane decat alcoolul si tzigarile din pacate