| anamaria82726 a întrebat:

De unde imi pot lua ceara pentru aparatul dentar? Ma zgarie tare in unele locuri si nu, nu am de la dentist ceara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Buna
Trebuie sa dai un telefon dentistului tau astazi si sa ii spui problema si sa iti recomande ceara sau sa te vada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din câte știu, doar la ortodont (cel care ți-a pus aparatul) găsești. Mie mi-a dat la început de tot o cutiuță cu ceară dinaia și nu am mai avut nevoie după, ce-i drept am folosit-o doar de câteva ori și în mare parte o mai am laughing