| EuSiDoarAtat a întrebat:

Deci,am de mult niste probleme cu respiratia,un fel de sinuzita sau ceva de cand eram mica,nu sunt majore, de asta nu iau nici tratament
Dar de ceva vreme respir greu si pe nas si pe gura si cand inspir adanc se aude un sunet gen cum respira oamenii foarte in varsta, si daca dorm prea mult simt de parca imi apasa cutia toracica pe plamani
Tin sa mentionez ca sunt fumator de 2 ani(Nu inrait, 2 tigari/zi )
Ce credeti ca ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cel mai probabil s-a instalat un BPOC din cauza fumatului. http://www.i-medic.ro/......mului-uman

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e "un fel de sinuzita" cum spui tu. In cel mai bun caz, ai putea avea polipi. Dar, di ce scrii, ori ai astm, ori mai rau ("simt de parca imi apasa cutia toracica pe plamani"), ai probleme grave cu plaminii. Renunta la fumat si mergi urgent la medic.

Răspuns utilizator avertizat
| EuSiDoarAtat explică:

Am aflat, este o Costocondrita, va multumesc pentru raspunsuri! happy