| FriendsShow a întrebat:

Deci port ochelari de vreo 3 saptamani cu dioptria de -0.5.Duminica am scris o mare parte a zilei si am avut ochelarii la ochi,iar astazi la scoala cu ochelarii nu vedeam prea bine,cum vedeam vineri de exemplu,iar eu cred ca e din cauza ca am purtat ochelarii in timp ce scriam, stand la distanta mica de foaie.Asta e motivul? Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred, ochelarii pentru miopie se poarta mereu, nu trebuia sa ii scoti cand scrii. Daca observi in continuare ca nu vezi bine cu ei consulta medicul. In general, eu vad mai prost cand sunt obosit.