| lol2 a întrebat:

Dimineata cand ma trezesc am un gust foarte urat in gura, ce sa fac sa scap de el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Spala-te pe dinti seara.Si mananca cu cel putin 2 ore inainte de culcare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să te speli pe dinți.

| M1hai a răspuns:

Incearca apa de gura

| giony54 a răspuns:

Foarte simplu trateaza fierea si digestia, pentru ca nu functioneaza corect. Ceai de anghinare pentru fiere si iaurt facut in casa pentru digestie si enzime digestive naturale.

Răspuns utilizator avertizat
| Cudeea a răspuns:

Din cauza lipsei de apa pe timpul noptii exista problema asta, deci dimineata bea apa, este cel mai bine.

| Cocacola121 a răspuns:

Spala-te pe dinti inainte de culcare

| ஐFluffyHeartஐ a răspuns:

Sa mananci cu 2 ore inainte sa te culci..Si sa te speli pe dinti frecvent. Poate fii si ceva de la stomac. Du-te la dentist si intreaba acolo..Sigur el va stii despre ce este vorba.

| Mihai_Maharea_1968 a răspuns:

Gustul este amar, acru?
Este bine ca dimineata sa te speli pe dinti apoi sa bei 500 grame de apa cu o lamaie. Problema poate fi si de la sinuzita pentru ca secretiile coboara in gura.

| sara2014 a răspuns:

In primul rand du te la dentist! Daca persista si dupa, mergi la un consult de specialitate... poate fi de la stomac! happy

| MissLiberty a răspuns:

SA TE SPELI PE DINTI! rolling on the floor))))))