| smartalogu a întrebat:

Dragi TPU-isti. Multumesc mult pentru sfaturile vostre vis a vis de problema mea cu sudura. Nu am mai amanat si ieri am fost la oftalmolog. Mi-a prescris niste picaturi (care ce e drept la inceput ustura foarte rau). Ceea ce ma amuzat pe mine a fost discursul intre mine si doctor in timpul consultatiei. Ma aseaza frumos cu capul pe aparat si incepe sa se uite ca la o cina romantica in ochii mei, dupa care imi zice "Mai baiatule, dar tu pana sa vi la mine te-ai spalat pe ochi, ca ai numai rugina si sudura in ochi?" "Da domn doctor zic, cu ceai de musetel." la care dom doctor in inteligenta lui ma intreaba "Pai ce ma ochiu tau e v***n? Alte mucoase se spala cu musetel nu ochiu." Si ca sa vin acum cu o intrebare sa nu imi fie respinsa povestioara: Ce parere aveti de dom doctor? Simpatic nu? rolling on the floor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| perla a răspuns:

Se vede ca lumea in ziua de azi nu mai tine la gluma,! mie mi-a placut batuta doctorului si tu esti simpatic, de oameni ca tine are nevoie tpuuuu, nu toti inacritii,! hai pa!

8 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

laughingFoarte simpatic! Eu ieri ti-as fi recomandat pentru problema ta comprese cu lapte.Stiu o persoana la care acest"tratament" a dat rezultate.Scapai si de "rugina"laughing

| Corina a răspuns:

Simpatic si inteligent dom' doctor. Eu iti spusesem ca trebuie sa pui comprese cu apa rece, nicidecum cu musetel. Stiam ca oftalmologii resping musetelul si recomanda apa simpla, caci am trecut si eu pe la cabinetele lor cu diverse probleme, dar nu ma puteam insira la povesti, cand ti-am raspuns. Oricum, e bine ca ti-ai rezolvat problema. Si alta data ai mai multa grija, caci cu vederea nu e de glumit. Si ca o curiozitate, ce picaturi ti-a recomandat dom' doctor? Poti sa-mi raspunzi pe privat, daca vrei. Sanatate maxima!

| anad a răspuns:

Doctorii sunt si ei oameni si unii au un umor mai aparte! Bine ca ai fost la el si ti-ai rezolvat problema cu ochii!

| cristi202 a răspuns:

Interesant. Eu tot de la un medic oftalmolog stiu ca musetelul e bun pentru iritatii la ochi, si pentru cele cauzate de sudura. Pe cine sa mai crezi?
Se pare ca la tine problema mai mult a fost de ce ai avut in ochi, nu numai de la radiatiile de la sudura; poate daca te spalai binisor pe ochi, iti mai treceahappy.
O fi fost el simpatic acel medic, insa nu cred ca a facut bine ca s-a legat de organul unui anumit gen dintre noi, oamenii...happy

| elena a răspuns:

@smartalogu doctorul la care ai fost, cred ca a avut niste probleme cu vreun vagin "ruginit", care l-a dezamagit si din aceasta cauza ti-a raspuns asa; daca ii spuneai ca te-ai spalat cu ceai de albastrele se lega de culoarea ochilor, avea oricum un raspuns in inteligenta lui de oftalmolog.
P. S.-ul tau este demn de tot dispretul, se vede ca acel doctor nu ti-a tratat numai ochiul, ci ti-a inoculat si putina nesimtire, pe care ai tinut neaparat sa ne-o comunici noua, fetelor. Da sfaturi de acest gen prietenelor tale si nu purta grija vaginelor noatre.
Vai de capul tau. mascul feroce...

| elena a răspuns:

@smartalogu de ce ai sters P. S.-ul? Nu vrei, sa-ti asumi responsabilitatea afirmatiilor tale, chiar daca sunt si rauvoitoare?
Cine va citi raspunsul meu, va crede ca delirez, unde este P. S.-ul la care am raspuns, sau ca P. S.-ul este al meu, cum ai da-o tot ai cazut in "abatere". Oricum esti simpatic...

| mihaa a răspuns:

Daca imi lacrimeaza vaginul, big grin, ma rezolva sotu, oricum ma bucur ca esti bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce ai fost la oftamolog? mergeai la ginecolog ca vad te pricepi, vezi cand ti-o rugini. pardon sarumana. nici cu picaturi nu te faci bine, mai domnu doctor laughing si mai spala-te pe ochi si la gura din cand in cand, sau lasa asa, asta-i charm-ul taulaughing