| anonim_4396 a întrebat:

După baie, îmi rămân urme de săpun pe corp. Pete albe, ce se șterg doar daca le umezesc mai mult cu apa. De ce îmi rămâne săpunul pe piele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spalate cu sapun dar si clateste-te cu apa, ca sa nu-ti mai ramana sapun pe tine.

| ioana748 a răspuns:

Orice sapun? Poate trebuie sa l schimbi pe acesta.
Si poti folosi gel de dus, daca ti este mai usor.

| Dragobeta a răspuns:

Te clatesti cu suficienta apa?
Cum faci baia? In cada? E normal sa ramana spuma de sapun pe corp. Fa un dus la sfarsit ca sa curete spuma de sapun.