| Bot a întrebat:

Dupa ce ti-ai taiat venele in cat timp mori?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu există un termen precis, deoarece contează cât de puternică este hemoragia.
Dat fiind faptul că este vorba despre hemoragie venoasă, iar sângele curge lent, se vor pierde mai puțin de 500ml sânge (bineînțeles, contează și timpul trecut de la lezarea vaselor de sânge).
Așadar, în cazul unei hemoragii mici, frecvența cardiacă este normală, tensiunea arterială la fel, deci persoana respectivă va fi în stare să apeleze la serviciile de urgență.
Sănătate!

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sa nu incerci asa ceva.Viata este un dar divin. Exista solutii pentru orice fel de probleme.Nu este vorba numai de suferinta care te duce la moarte, ci cea vesnica. Dumnezeu ti-a dat viata si numai El ti-o poate lua.Decat sa arzi o vesnicie in iad,mai bine roaga-te lui Dumnezeu,cere putere si intelepciune ca sa iesi din situatia critica.Tu te gandesti cata suferinta le poti produce parintilor tai?
Cu necazuri, cu bucurii, viata este frumoasa si merita traita!

| Hanking a răspuns:

Ce intrebare laughing...Pai cam in 1 ora 3 minute si 34 de secunde laughing

| niicoopiitiic a răspuns:

Nu se stie sigur:d Depinde ce vene tai si cat stai cu ele taiatestraight face!