| GulDan a întrebat:

E adevarat ca daca fumeaza cineva de langa tine e ca si cum ai fuma tu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
23 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cam asa ceva

| cristiiiiiii a răspuns:

Da. Fumatul pasiv este considerat mai rau decat ar fi cand ai fuma tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oarecum da pentru ca el fumeaza si tu inhalezi mirosul de tutun.

| Deliiiia a răspuns:

Nu sunt chiar aceleasi efecte, dar nu este recomandat sa stai langa un fumator.

| Hevnoraak a răspuns:

Într-o oarecare măsură e adevărat, efectele apar atunci când stai foarte mult în fum și concentrația e foarte mare(nr fumători).

| Resurrection a răspuns:

Da, pentru ca inspiri fumul expirat de fumator. Iti intra in plamani pe nas, degeaba nu il tragi pe guralaughing

Răspuns utilizator avertizat
| MitroKta a răspuns:

In cazul in care nu esti fumator, te afecteaza mai tare. Se numeste fumat pasiv si nefumatorii sunt afectati mai puternic de fumul de tigara decat un fumator obisnuit. Bineinteles, solutia nu e sa te apuci si tu de fumat.

| Ƨirenia a răspuns:

Aha

| para001 a răspuns:

Da asa e, esti fumator pasiv

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Da,esti fumator pasiv pentru ca inhalezi acel fum. Sper ca te-am ajutat!

| HDSeer a răspuns:

NU,e mult mai grav! Eu urasc cand cineva o face langa mine.

| Letty03 a răspuns:

Cam da, deoarece inhalezi acel fum.

| adsx a răspuns:

Da esti fumator pasiv pentru ca inhalezi fumul de tigara

| EmanuelaZ a răspuns:

Este adevarat. Se numeste "fumat pasiv" si este la fel de nociv pentru tine, cat este si pentru cel care fumeaza.

| HimoSsa a răspuns:

Da e adevarat, deoarece el fumeaza si tigara are un fel de filtru iar la noi indtra direct!
Funda plizz?!♥

| EUReKa a răspuns:

Este cam acelasi lucru, se numeste fumat pasiv, nu te afecteaza la fel de mult ca pe cel care fumeaza, dar fumul tot ajunge in plaman

| Bitza91 a răspuns:

Da intr-o oarecare masura, atat timp cat respiri si tu acel fum de tigare

| cetateanuturmentatkrysty a răspuns:

Ooooooo da tutunul pe care il inspira el e doar cu 10% mai mult nociv ca cel pe care il inspira cel de langa fumator mai ale ca tu nu ai nici un filtru deci poti muri din cauza tigarilor chiar daca nu fumezi

| alex2355 a răspuns:

Da, este adevarat. Dar pentru tine este mult mai nociv deoarece omul fumator inhaleaza fumul dar il da afara in schimb tu il inhalezi in plamani.

| Andra382 a răspuns:

Da,deoarece odata ce stai langa el inhalezi si tu fumul care vine spre tine.Am auzit ca daca nu esti fumator iti face mai rau tie decat celui care fumeaza.

| combinatie a răspuns:

Esti mai mult afectat tu care nu fumezi decat cel de langa tine care fumeaza!

| rebecutza12345 a răspuns:

Da