| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca, daca imi spal parul cu apa cu clor(scuzati cacofonia) mi se fac cojite la radacini?

Mshappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Te referi probabail la apa clorurata de la robinet. Clorul din apa noastra de la robinet nu este in concentratie atat de mare incat sa provoace boli ale pielii. Cred ca problema cojitelor de pe scalp este datorata sampoanelor care fac mai mult rau decat bine. Incearca niste sampoane de la plafar sau sapun de sulf. Folosit de 2 ori pe saptamana este f bun in tratarea matretii si a cojitelor respective. Pupic!

4 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Nu știu de unde ți-a venit ideea cu clor-ul, însă clorul deteriorează părul și mai bine nu încerci. happy Sunt atâtea șampoane bune la vânzare. big grin

| Deea852 a răspuns:

Pai clorul deterioreaza parul. De aceea se inventeaza atatea sampoane care sa iti faca parul matasos si curat cand apa de la robinet are clor in ea si e calcaroasa. Deci, nu face prostia sa te speli cu apa cu clor. Iti distrugi parulhappy

| AleShHa a răspuns:

Pe bune:O cu clorrolling on the floor Dar ce vrei sa iti faci parul mai alb:-slaughing)

| kprone a răspuns:

1. de ce ai vrea sa iti speli parul cu apa cu clor? 2. unde vezi tu cacofonia? v-ati dereglat de tot...