| Dyalema a întrebat:

E normal să mă doară zilnic fierea după mâncare? Am fierea leneșă dar țin regim. Nu consum deloc: prăjeli, afumături, cafea, țigări, băuturi carbogazoase. Am giardia, ar putea fi un motiv pentru durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Bineinteles ca nu este normal sa te doara zilnic fierea, probabil ai o afectiune la ea, bila lenesa sau ceva de genul, poti avea chiar si calculi pe ea, trebuie sa te duci la doctor sa faci o mica investigatie in privinta asta, giardia nu are legatura cu fierea ci cu stomacul, deci cade varianta.

| Dyalema explică (pentru RobertMoon):

Bila știu că e leneșă iar pietre nu am. Săptămâna trecută am făcut un ecograf.