| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie please cam cate kg as putea slabi in 2 saptamani daca:
-Mananc numai salate, branza de vaci, oua fierte, fructe, piept de pui la gratar(nuamai atat, fara alte mancaruri)
-Nu mananc prajeli, mancare de la fast food, dulciuri deloc deloc
-beau numai apa plata si ceai anti adipos (fara bauturi carbogazoase)
-si la scoala (sunt de la ora 14 pana la ora 21) sa mananc numai crochete (nu exagerat, maxim 2 pungi)...
-fac o ora sport pe zi
-numai mananc dupa ora 19 (decat fructe)
-in timpul asta nu mananc nimic dulce, nici o bucatica de ciocolata
-merg pe jos zilnic 2 -3 km(chiar si mai mult)

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil in jur de 4-5 kilograme.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca respecti ce ai scris e foarte bine, singura problema sunt crochetele de la scoala. Un pachet mai eficient poate fi doua felii de paine neagra ( o chifla), avand la mijoc piept de pui la gratar, salata verde sau gogosar la otet(pot fi si amandoua). Deasemeni la scoala iti poti lua si mere.Acasa poti manca si peste, fiert sau gratar, frigarui din piept de pui si legume, ciuperci la gratar, pastari, conopida, brocolli (fierte) cu usturoi. Dimineata mai poti consuma lapte (iaurt)degresat 0, 1% cu cereale integrale. In 2 saptamani poti slabi aproximativ 3 kg.