| anonim_4396 a întrebat:

E okay sa faci miscare dupa ce ai mancat? Gen sa iesi afara la alergat sau chiar si sa mergi normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Miscare adica mers da, alergat nu!
Sunt fost sportiv de semi-performanta, niciun sportiv nu facea sala, karate sau box sau orice altceva imediat dupa masa ci la minimum 2-3 ore dupa orice masa servita!
Cum am zis una este sa mergi alta sa alergi deci sa faci efort!

| Violleta2022 a răspuns:

Plimbare este ok sa faci, dar nu si alergat, fiindca vei vomita.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa mergi da, sa alergi o să fie mai greu imediat după ce mănânci.

| dullcat a răspuns:

Da, este bine venita.

| ReddY25 a răspuns:

Nu sunt de acord

| carevaescu a răspuns:

Adevărul este că depinde. Dacă ești zvelt, sănătos tun si aimâncat puțin, sportul nu ți va dăuna.

Altminteri ar fi o idee bună să aștepți vreo trei ore după masă.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Mișcarea fizică este bine venită.

| Ilovedinero a răspuns:

Plimbarea este chiar benefica, alergatul nu.Mananci, stai 30 de minute si da, apoi poti face.Depinde si ce si cat mananci dar daca ai mancat minim 30 de min, stai pe tușa

| maimutaadriana a răspuns:

Evident