| xibalba a întrebat:

E periculoasa fotoepilarea? A incercat cineva? Exista efecte secundare? Cat de eficienta e o astfel de metoda si cat dureaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Nu stiu daca este periculoasa...eu cred ca da...de incercat nu am incercat...este foarte scumpa si stiu ca efectul este garantat 5 ani dupa care parul poate reaparea!
stiu ca este nevoie de vreo cateva sedinte vreo 6 ...si se plateste cam 200 de euro sedinta, depinde de zona pe care o epilezi!

| JesterRO a răspuns:

Daca e vorba de epilarea aceea cu laser, am auzt ca lasa cicatricii...insa nu pot spune ca asta e o chestie sigura...mai intereseaza-te, poate vorbesti cu cineva care a practicat asta. Cel mai bine.
Toate bune, sanatate.