| anit a întrebat:

E vreo problema daca ma spal pe dinti in fiecare dimineata cu bicarbonat? am smaltul la dinti galben si mi-au spus ca daca ma spal cu bicarbonat se duce.dar nu stiu daca fac bine sa ma spal in fiecare zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| KompliKat a răspuns:

Nu este nici o proble ai putea sa te speli de mai multe ori pe zi daca zici ca ai smaltul la dinti galbeni parerea mea dar nu este nici o problema si eu fac asta doar ca eu am dinti albi dar ca sa previn sa nu mi-se intample ma spal cu bicarbonat! sper ca te-am ajutat!