| anka333 a întrebat:

Este adevarat ca Arginina ajuta la cresterea in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| drpopa a răspuns:

Da arginina este un aminoacid esential cu rol in sinteza proteica, stimuleaza cresterea si dezvoltarea organismului(declanseaza secretia hormonului de crestere), cresterea masei si a fortei musculare. pentru stimularea cresterii se administreaza o tableta seara inainte de ora 22, asta pentru ca absortia maxima este seara iar hormonul de crestere are ca interval de eliberare ora 24- 2(noaptea)

5 răspunsuri:
| drpopa a răspuns:

Www.terapii-naturiste.com/
exista mai multe firme producatoare linkul este pentru preparatul de la Calivita

| MoNsTeR a răspuns:

Arginina?!cei aia ?medicamentbig grin?

| rixu` e fan UCV [:x] a răspuns:

Unde pot gasi acest medicament? poate are efecte si la minebatting eyelashesmersi mult kiss

| Iuliano92 a răspuns:

Adevarat arginina ajuta la cresterea in inaltime a masei musculare, chiar si la erectie in cazul masculilor laughing dar pentru un rezultat mai bun se poate combina cu mersul la sala, cardio.