| alexandruth a întrebat:

Este adevarat ca daca tragi fumul de tigara doar in gura, ci nu in plamani, ai sanse mai mari sa faci cancer? Justificati raspunsul. big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdrianoB a răspuns:

Daca fumezi, faci cancer indiferent unde tragi fumul.

Daca il tragi in plamani, faci cancer pulmonar.

Daca il tii in gura, faci cancer la gat.

Cum o dai tot nu e bine.

Solutia: NU MAI FUMA?

Eu am fumat 10 ani si m-am lasta cu usurinta, fara nici un tratament special.

Bafta!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DuxX a răspuns:

Daca il tii in gura ai sanse mai mari sa faci cancer la gat, iar daca tragi in piept ai sanse mari sa faci cancer pulmonar...deci nici una nu e bine...in ambele cazuri risti sa faci cancer, deci mai bine te-ai lasa de fumat(sfatul meu..acum faci ce vrei)

| MMihai a răspuns:

Ar fi preferabil și pentru buzunar și pentru sănătate să nu fumezi de loc.