| AndreiCZM a întrebat:

Daca pufai din tigara (tin fumul in gura si il suflu pentru gust) cate sanse sunt sa fac cancer la gura sau gat? De cate ori trebuie sa pufai ca sa faci?

Ms, funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Amaliaaa28 a răspuns:

Bună! Fumez de 4 ani de zile și la început am început sa pufăi mai mult decât sa fumez, în timp am început sa observ un disconfort la nivelul gatului. și toată lumea imi spunea sa fumez măcar "ca lumea " și sa nu mă prostesc pentru ca pot face mai rău. Ai șanse mari sa fac cancer dacă faci asta pe o perioada indelungata și dacă te mai prostești..gen 1 an.2.

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Depinde si de organismul tau, unii fac mai repede altii destul de greu sa niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De 4 ori.

| PumpkinDoll a răspuns:

Nu se stie, daca vrei neaparat sa pufai, cumpara-ti un trabuc cu aroma de ceva

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Unii fac mai repede, altii mai greu.se pare ca ai o atractie deosebita pentru ceea ce tine de fumuri, ai mai postat si in trecut ceva asemanator. Sper sa nu vi cat de curand cu intrebari legate despre suferintele si bolile tale.Ai sanse destul de mari daca continui.Viata iti apartine, daca o vrei mai scurta e treaba ta.

| George20123 a răspuns:

Nu e bine nici sa tii fumul in gura