| alexx102428 a întrebat:

Este adevarat ca orice femeie care rămâne însărcinată poate sa nască prematur?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Doar daca sunt complicatii in timpul sarcinii.

| Violleta2022 a răspuns:

Sansele sunt extrem de mici!
La fel ca si cum ai fii lovita de o masina.
Ai sanse sa fii calcata de vreo masina daca traversezi strada? Da! Ce sanse ai?

Exact si in cazul tau, ai sanse sa nasti prematur daca esti prea mica de varsta, daca ai suferit un accident, daca ai predispozitie de avort, daca ai cazut, daca ai racit, daca ai contactat o infectie samd.

| Freya1 a răspuns:

Se poate da

| johnnny123 a răspuns:

Și orice om poate să fie lovit de un fulger. Care este sensul întrebării?