| GabrielCosmin123 a întrebat:

Este astmul bronsic acelasi lucru cu astmul alergic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Da, doar ca astmul alergic este dat de o alergie. Sunt mai multe tipuri de astm, dar toate sunt bronsice

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Astmul este o condiție medicală, o afecțiune a plămânilor, care poate avea mai multe cauze. Alergia la diferite substanțe poate fi una din ele.