| Sportacus a întrebat:

Este bun sapunul cu sulf impotriva cosurilor de pe fata? Daca da spuneti-mi va rog cum ar trebui sa-l folosesc pentru rezultate bune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tuGatita a răspuns:

Foarte bun. uneori vara imi apar mai multe cosuri, ma spalam cu acest sapun dimineata si seara (ca si cu orice alt sapun obisnuit), ai grija sa nu dai la ochi. incearca pe cat posibil sa nu aplici crema dupa, lasa asa macar cateva ore. Iar daca te speli dimineata si apoi poate trebuie sa mergi la scoala, sterge fata cu un servetel umed ca sa mai iasa din mirosul de sulf. rezultate vezi dupa primele spalari, imediat iti vei simti tenul mai curat, mai fin. si schimba des prosopul. e doar vreo 5 lei si decat sa iti iei nu stiu ce creme mai bine incearca cu asta. Insa daca ai o acnee severa nu pot garanta nimic. si nu il folosi timp indelungat. vreo 2 saptamani dupa aia pauza cateva zile ca usuca tenul daca il folosesti in exces

1 răspuns:
| cristinicamititica a răspuns:

E foarte bun. te sapunesti pe fata si dupa asta clatesti. faci asta cam... dimineata si seara. bafta!