| KatherineH a întrebat:

Este fumatul in mod special periculos pentru cineva care a avut bronsita asmatiforma in copilarie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NuStiiCumMaCheama a răspuns:

Fumez de 2 ani. Nu recomand fumatul, simti lipsa banilor, obosesti mai repede, respiri mai greoi... E nasol. In orice caz, odata ce ai avut o afectiune la nivelul cailor respiratorii si/sau a plamanilor nu te astepta sa nu vina si reactii adverse mult mai rapide decat la cei fara afectiuni. Nu te apuca sau daca ai facut-o deja... Bafta! Stii la ce ma refer, treaba cu lasatul de fumat.

6 răspunsuri:
| CiolteAna9 a răspuns:

Buna! Si eu am avut bronsita astmatiforma cand eram mai mica si totusi acum mai fumez din cand in cand. In mod special periculos nu este.

| unvecin a răspuns:

Tinerețe fără bătrânețe: mori tânăr.

| OctavianSps a răspuns:

Fumatul este periculos in orice conditie.

| chuckmanson a răspuns:

Da, normal că este periculos indiferent de varstă sau condiție medicală, dar dacă ai/ai avut boala asta, cu atât mai mult.

| RAY a răspuns:

Https://newsmed.ro/bronsita-astmatiforma-cauze-si-tratament/

poti sa dai in astm, vrei asta? sa fi toata viata agatata de un aparat iar fara el sa mori, plus cancerul de plamani, de ce iti sapi groapa? nu iti pasa de tine? uite mormantul tau https://www.google.com/......ps?/search vrei sa te plangi cei dragi, esti tanara, gandeste-te la viata ta, nu lua asta in gluma

| Simpatic a răspuns:

Fumatul este periculos pentru toata lumea indiferent de ce a avut sau ce nu a avut domnisoara Harley quinn