| Negativu01 a întrebat:

Este normal ca la 14 ani sa am pulsul de 100 batai pe minut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BeatrizBetty a răspuns:

Dupa parerea mea, nu e prea normal. Un om sanatos are in jur de 70-75 batai pe minut...ar trebui sa te consulte un doctor specialist.

| Freddie23 a răspuns:

Pai spune-ne ce greutate ai si cand ai pulsul 100?
Ca daca ai puls 100 cand te alearga 20 maidanezii prin parc, as spune ca stai bine, dar daca ai 100 cand dimineata cand te trezesti, fratica nu stiu cum ai dormit!
Pe de alta parte daca ai 140 de kile si 1.60m iarasi pulsul asta mi se pare normal, dar daca esti o scobitoare de om, nu e de bine.
Vezi ca sunt niste aplicatii de masurat pulsul pentru Android sau iOS, nu sunt instrumente medicale, dar poti sa-ti faci o idee despre pulsul tau de dimineata, dupa trezire!