| gemeni6226 a întrebat:

Este oare o problema de sanatate daca cineva saliveaza in timpul somnului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MaryMaria333 a răspuns:

E normal daca dormim cu gura deschisa. Si eu pateam asta de mica chiar pana in prezent. E ABSOLUT NORMAL, saliva se afla in gura intotdeauna( ca doar nu e gura uscata), prin urmare cand e deschisa ea curge.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

S-ar putea să fie. Dacă doarme cu gura deschisă, probabil nu respiră cum trebuie pe nas.

| Bruno92 a răspuns:

Posibila o deviație de sept

| gemeni6226 explică (pentru Bruno92):

Asta nu inteleg.

| Bruno92 a răspuns (pentru gemeni6226):

Probleme cu respiratia nazala

| Stefan2267 a răspuns:

Și mie mi se întâmplă asta. Nu cred ca este vreo problema!