| Diaa1 a întrebat:

E adevarat ca slabesti in timpul somnului?

5 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Eu cred ca mai mult te ingrasilaughing

| Mefist0 a răspuns:

Nu este adevarat laughing

| Maream a răspuns:

Da e adevarat, slabesti mai mult ca si cand te-ai uita la TV.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este adevărat pentru că în timpul somnului organismul se odihnește și stomacul digeră măncarea într-un ritm mult mai alert!

| JustSomebody a răspuns:

Buna.Nu e adevarat.Din contra daca mananci inainte de a adormi, in timpul somnului organismul nu mai digera bine mancarea si aceasta se depune pe solduri si in alte parti.Nu este bine sa mananci nimic in ultimele 4 ore inainte de a adormi.Plus ca daca mananci asa iti creste riscul de a face stop cardiac.Mai bine inainte de a adormi bea un pahar cu apa, dar nu manca. Daca vrei sa slabesti sunt alte metode.De exemplu:consuma multi carbohidranti si fructe si legume, iar consumul de zahar si carne trebuie redus.Bafta.Byehappy