| AdelinAda a întrebat:

Este vreo problema daca uneori nu am nici una dintre simptomele sindromului premenstrual(sani umflati si durosi, dureri de burta, greata de dimineata, secretii abundente, oboseala, etc.) inaintea menstruatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

De fapt, aceste simptome sunt agravate de viata anormala din zilele noastre: stres, poluare, alimentatie necorespunzatoare, dereglarea ciclului diurn (somn-veghe).

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este nici o problemă!

Din contră, este foarte BINE : asta înseamnă că organismul tău este foarte bine "reglat".

SPM-ul apare atunci când există unele dereglări/desincronizări/dezechilibre în organism - vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/sindromul-premenstrual_1047

Toate cele bune.