| anonim_4396 a întrebat:

Eu am 13 ani in martie fac 14 si de ziua mea imi iau gantere de 10k dar pe o gantera daca as pune 2, 50 pe o mana ar fi bine si am 33 de kg si 145 si la piept cu haltera ii bine 10kg?laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

laughing stai cuminte copilas ca ajungi la pediatrie...

| Killerobmmmm a răspuns:

Doamne fereste! Ai 33kg? Atata aveam eu in clasa a 2 a cred! Mananca bine, du.te la un doctor sa vezi ce probleme de dezvoltare ai si stai potolit cu ganterele si halterele nu pentru ca.ti dauneaza si pentru ca nu ai cunostinte si poate sa.ti dauneze, incepe de la 16 ani, fa un sport si exercitii cu greutatea corpului, trx, extensor la 13 ani nu trebuie sa inveti miscarii liniare! Mult succes!