| safta a întrebat:

Exista tratamente cu hormoni pentru cresterea sanilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Depinde citi ani ai de-ti pui problema aceasta. Hormonii sunt o solutie cu doua taisuri. Pot sa te faca sa-ti creasca sanii dar cel mai sigur pot sa-ti produca niste dereglari in organism de sa regreti tot restul vietii. Daca o sa te casatoresti, daca o sa ai copii, o sa aiba grija acestia sa te traga de moţ pina ajung la dimensiuni "placute"

5 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Hm...nu prea.Si daca sunt, nu sunt eficiente.Decat daca recurgi la metode chirurgicale.Multumeste-te cu ei asa cum sunt, micuti.happy

| kh1ss a răspuns:

Da... dar nu este prea recomandabil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cim spune si "assiris" vasrta este cea care nu trebuie neglijata in astfel de tratamnete trebuie macar sa fi trecut de varsta majoratului. Da exista o gama larga de tratamente hormonale pentru marire saniilor. Va rugam sa apelati la un farmacist care va poate da recomandari.Va multumesc id: pirvannarcis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există tratamente hormonale. da' nu se iau după ureche. te duci frumuşel la un endocrinolog. faci nişte analize hormonale şi doctorul e cel care decide dacă iei sau nu tratamente şi cât. în general tratamentele astea sunt pentru oameni care au dereglări hormonale. sunt unele femei cu o secreţie prea mare de testosteron (poate a văzut careva femei cu mustaţă) şi au nevoie de o reglare hormonală care se pare că din păcate natura nu a vrut să le-o ofere. chestia cu mărirea sânilor e cam un moft. şi eu sunt plată sus şi nu mă simt bine în pielea mea, dar dacă tot vreţi să încercaţi cu tratamente hormonale ideea e să mergeţi la un doctor specializat (endocrinolog) că altfel s-ar putea să vă faceţi mai mult rău decât bine happy

| georgiana54 a răspuns:

Eu am facut un tratament cu un produs gasit pe internet si dupa 3 luni de tratament am observat modificari. Sanii mei au devenit mai fermi si am observat si modificari in marime.Articole despre cresterea sanilor se pot citi la http://breastfast.ro/articole/pentru-a-avea-xxl-bust-cumpara-breastfast/