| Ieusântanalfabet a întrebat:

Extirparea nervului dentar sub anestezie doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Robert2526 a răspuns:

Nu doare, daca face injectia fix unde trebuie, nu simti nimic. ( fara cafea/cola/energizante in ziua respectiva si e ok totul)

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ăsta e scopul anesteziei, să nu doară.

| Simpatic a răspuns:

Atunci cand scoaterea nervului este facuta sub anestezie, nu doare! pai care ar fi rostul anesteziei atunci?

| Violleta2022 a răspuns:

NU doare, ca doar de aia ti se face anestezie.

| dullcat a răspuns:

Ti se face anestezie tocmai ca sa nu te doara.Vei supravietui just fine, nu-ti fa griji.

| ioana748 a răspuns:

Chiar deloc happy

| Standt a răspuns:

Oare anestezia la ce ajuta? De ce se face? Ce este aia o anestezie? Nu sunteti voi mai destepti decat bunicii vostri?
Anestezia se face tocmai ca sa nu simti durerea.

| georgcyc a răspuns:

Doare puțin când îl înțeapă la inceput dar când îl omoară de tot nu mai.doare mă refer când introduce un ac cu led roșu și verde, acela verde indica pana la ce adâncime a ajuns și așa scoate tot nervul de pe canal.