| Alinutaaaalina a întrebat:

Fetelor, help! Eu folosesc de 5 zile, masca de fata cu pudra de argila, dar nu are niciun efect, ci din contra, aveam 3 cosuri si mi-am zis sa incerc masca asta, stiind ca nu face minuni peste noapte, asa ca am asteptat. Bun, dar nu are niciun efect masca asta, acum cosurile alea nici n-au de gand sa dispara deloc! De ce? am folosit pudra dupa instructiuni! Niciun efect, nimic! Nu-mi dispar cosuurile alea si ma enerveaza, in astea 4 5 zile treceau ele singure! Of... sfaturi, va rog! Am maine o intalnire si ce fac? Fundaa, multumesc girls!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoXxy a răspuns:

Spala-te pe fata cu apa calda iar apoi cu rece, te stergi cu un prosop curat dupa care pui zeama de lamaie pe cosuri si te speli din nou dupa 1 ora.Se va vedea diferentabig grin Eu asa fac de obicei cand vreau sa scap rapid de cosuri si la mine functioneazawinkingSucces!

4 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Ma indoiesc ca ai folosit-o cum trebuie, deoarece argila e cea mai buna pentru toate problemele tenului.
atunci problema este in interior, ai prea multe toxine in corp, pentru a trata o problema exterioara trebuie mai intai sa pornesti din interior.
bafta

| ElenaMaria1 a răspuns:

Cred ca nai folosit bine! Deci pudra de la argila se pune intr-un castron si apoi fr putina apa si se amesteca pana se face o pasta. Apoi pui acea pasta pe fata si stai cu ea cam vreo 20-30 de minute, poate chiar si mai mult iardupa te speli bine cu apa ( si inainte trebuie sa ai tenul curat ). nu trebuie sa faci asta chiar in fiecare seara dar oricum, cat mai des. Funda?batting eyelashes

| anonymousxD a răspuns:

Paiii daca ai cosuri trebuie sa stii ca ele vor aparea oricum chiar daca pui masti de fata dar iti pot recomanda un sapun cu sulf,se gaseste la plafar si poate la farmacie. te duci si intrebi daca au sapun cu sulf,il folosesc si eu si chiar da rezultate,adica imi dispar din cosuri si am folosit si namol, se gaseste la farmacie in borcanel, te dai cu el pe fata si stai 1 ora asa apoi te speli bine bine pana se ia tot si vei vedea ca nu o sa mai ai cosuri,eu de la namol nu mai am nici un cos, si mi-au trecut imediat dupa ce l-am aplicat.Dar daca vrei iti poti cumpara sapunul cu sulf si te speli seara pentru ca ai praf pe fata si dimineata pentru ca usuca tenul si tocmai de aia nu mai ai cosuri. :*
Papa, sper sa iti treaca cosurile. wave

| deea_5723 a răspuns:

Eu cosurile mai serioase le tratez cu fond de ten de la Maybelline, affinitone mineral...am observat ca daca pun un strat mai gros de fond de ten doar pe cos, dupa cateva ore schimbarea e vizibila,nu trece de tot, dar nu se mai observa.

Am mentinat numele fondului de ten pentru ca am mai incercat si alt tip de fond de ten si nu avea acelasi efect. Dar poti incerca poate difera si in functie de tipul de ten.

Baftahappy

P.S.big grinaca nu-ti trec cosurile pana la intalnire, nu cred ca e asa mare tragedie, daca e baiat, si mai ales daca te place, nu le va observa.happy