| Radandam a întrebat:

Fimoza împiedica creșterea penisului? Vreau cat mai multe răspunsuri și fără miștouri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Teama impiedica multe succese.
Picioarele ti-au crescut normal? Mainile? Degetele? Coeficientul IQ?
Ce te face sa crezi ca tocmai penisul nu iti va creste suficient?
Unii isi fac probleme fara sa le aiba si traiesc in nefericirea creata de ei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca fimoza influenteaza marirea penisului. dar poti avea probleme la urinat, iti recomand sa mergi la un urolog sa iti spuna daca esti caz de operat sau conditia ta nu iti pune nici un fel de problema sa te calmezi.te poti duce la medicul de familie si iti va da trimitere la un specialist.

| aXy99 a răspuns (pentru Goete):

Ce treaba au picioarele, mainile, degetele ori coeficientul IQ cu fimoza? Fimoza este la nivelul penisului, nu la nivelul membrelor.

| Donsavas a răspuns:

Nu au nicio legătură.

| Goete a răspuns (pentru aXy99):

Eu manrefereamnla preocuparea cu privire la marimea penisului

| Violleta2022 a răspuns:

Da, impiedica cresterea!
Stai cuminte ca nu mai este cazul la tine!
Penisul isi inceteaza cresterea la 16 ani si cu masura aceea ramai, pana la batranete.
Oricum nu mai este cazul la tine, odata ce ai deja 18 ani si cresterea lui este deja incheiata demult.