| Andreiiii1234 a întrebat:

Fimoza opreste cresterea penisului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Nu. Dar trebuie rezolvata, daca o mai ai la varsta ta, pentru ca poate da alte complicatii, infectii urinare de exemplu.

| DLeonard a răspuns:

Nu are absolut nicio treaba cu cresterea si dezvoltarea penisului. Totusi, iti recomand sa tratezi aceasta boala cat mai repede pentru ca iti poate provoca alte lucruri mai periculoase.

| Andreiiii1234 explică (pentru DLeonard):

Cum ar fi?

| DLeonard a răspuns (pentru Andreiiii1234):

Complicatii. Se aude ca fimoza ar fi unul din factorii de risc ai cancerului penian. In cel mai rau caz poti face parafimoza.